۵ مطلب در شهریور ۱۳۸۷ ثبت شده است

در حوزه ارتباطات و رسانه عقب هستیم

داور مرحله نهایی دور قبل جشنواره مطبوعات:
در حوزه ارتباطات و رسانه عقب هستیم
خبرگزاری فارس: داور مرحله نهایی دور قبل جشنواره مطبوعات گفت: در حوزه ارتباطات و رسانه عقب هستیم و این حاصل امروز نیست و منشا آن در سال‌های گذشته و اول انقلاب است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین معلی خواستار تربیت روزنامه‌نگارانی شد که پیام انقلاب را به مردم دنیا برسانند.
وی در ارزیابی از فضای مطبوعات کشور اظهار داشت: فضای مطبوعات در آرامش به سر می‌برد. مشکل خاصی احساس نمی‌شود و در شرایط ویژه‌ای هم به سر نمی‌بریم. اما پیشنهاد من این است که وزارت ارشاد کلاس آموزشی بگذارد تا نیروهایی پرورش پیدا کنند که پیام جمهوری اسلامی را به دنیا برسانند.
داور مرحله نهایی دور قبل جشنواره مطبوعات گفت: در دانشگاه‌ها هر چند آموزش گیرنده‌ها به مردم نزدیک‌ترند اما جلوتر از آن‌ها نیستند. متاسفانه مطبوعاتی‌ها، به جای اینکه پیام انقلاب را به مردم دنیا برسانند پیام‌های آماده دنیا را می‌گیرند. از جاهای دیگر خط می‌گیرند و به مردم ما منتقل می‌کنند.
مدیرمسئول کیهان فرهنگی درباره علت پایین بودن سرانه مطالعه روزنامه اظهار داشت: مطبوعات پیامی برای انتقال به مردم ندارند. در حوزه ارتباطات و رسانه عقب هستیم و این حاصل امروز نیست و منشا آن در سالهای گذشته و اول انقلاب است.
وی افزود: در سال‌های قبل از انقلاب و پس از آن عده‌ای در زمینه پیام رسانه فعال شدند و بسیار خوب عمل کردند. حق این بود که پس از انقلاب نیز در جایگاه خود بمانند و رسالتشان را ادامه دهند. اما صحنه را ترک کردند و یا به کارهای دیگر انقلاب پیوستند و برخی نیز به صحنه‌های جنگ منتقل شدند و بسیاری از آنها شهید شدند. جای خالی آنها در مطبوعات مشهود است.
حجت‌الاسلام والمسلمین معلی درباره تاثیر برگزاری جشنواره در رشد و شکوفایی مطبوعات گفت: جشنواره به این شکلی که در حال حاضر برگزار می‌شود موثر نیست. در حالی که موثرترین راه برای جهت‌دهی مطبوعات است.
وی با ارائه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن جشنواره گفت: جشنواره یک دبیرخانه دائمی احتیاج دارد که نوشته‌های برتر را رصد کند و بدون این که از خبرنگارها بخواهند که آثارشان را برای دبیرخانه بفرستند خود دبیرخانه آنها را انتخاب کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین معلی گفت: جایزه جشنواره نیز باید برانگیزاننده باشد. در حال حاضر جوایز در حدی نیست که بچه‌های مطبوعات را راغب کند. به نظر من اگر جایزه یک منزل باشد همه تلاش می‌کنند در مسابقه شرکت کنند. امسال سال نوآوری و شکوفایی است اگر جایزه در خور باشد صدها نفر در این زمینه قلم می‌زنند و یک نفر جایزه را می‌گیرد. جشنواره در صورتی که درست اجرا شود می‌تواند فراتر از خودش اثر بگذارد.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

صورت بندی بحث رسانه - استاد صالحی

بسم الله الرحمن الرحیم
صوت سخنرانی استاد صالحی در اجلاس حکمت - جریان شناسی رسانه و ارتباطات
موضوع : صورت بندی بحث رسانه
حجم : 4 مگابایت
از اینجا دانلود کنید
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تو را به خدا مناجات شعبانیه بخوان

بسم الله
با خودم فکر میکردم بنشینم مطلبی بنویسم که ته اش مخاطب ترغیب شود برود مناجات شعبانیه را بردارد و مطالعه کند. گفتم خب این چه کاریست؟!. همین اول خودم به او میگویم: برو مناجات شعبانیه را بردار و مطالعه کن.
 

این مطلب رو برای طلب وصل فرستادم . برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.
موافقین ۰ مخالفین ۰

اخبار داغ داغ داغ از اوستیای جنوبی(طنز)

آخرین اخبار اوستیا ، از زبان مسنجری خبرنگاران خبرگزاری فارس به نقل از کیان عبداللهی :

  برای اعلام انزجار از اقدام دولت گرجستان از عموم مسلمانان غیور و انقلابی ایران میخواهیم از این پس از مصرف بیسکویت گرجی خودداری کنند !!!

   فوری : بیسکویت گرجی دقایقی قبل هرگونه وابستگی به اوستیای جنوبی را رد کرد.

   در لبیک به ندای جوانان پر شور ایرانی جامعه مسلمانان روسیه اعلام کرد تماشای فیلم های نعمت الله گرجی را تحریم میکند!!

   ویژه : نیروهای روسیه لحظاتی قبل از دستگیری «نعمت الله گرجی» سرکرده  گرجی ها خبر داد .

   خبر گزاری فارس دقایقی پیش از اصفهان گزارش داد که تندروهای مسلمان "پل الله وردیخان" واقع بر رودخانه زاینده رود را تخریب کردند . گفتنی است ، الله وردیخان از جمله سرشناس ترین چهره های گرجی تبار است که در سلسله قاجار به ایران کوچ داده شدند و توانست حتی پستی معادل وزارت یابد.

   ویژه : آژانس بین المللی انزژی اتمی اعلام کرد بیسکویت گرجی دارای اورانیوم غنی شده 85 درصد است

   ستاد اصلاحات هرگونه رابطه خود با عطاالله افشاری از سرکردگان گروه گرجی را رد کرد .

   اسدی خبرنگار ایرانی دقایقی پیش در حال فروش برنج آمل به نیروهای اوستیای شمالی توسط پلیس گرجستان بازداشت شد.

   

    

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

امامت - شهادت

بسم الله
این دیگر نوشته نیست ، صداست .
صدای سخنرانی حجت الاسلام طائب ، البته جان مطلب از کل سخنرانی در آمده و شده 20 دقیقه .

با شنیدن این سخنرانی به پاسخ سوالات زیر خواهید رسید:

ابراهیم کی به مقام امامت رسید؟

چرا اسماعیل ذبح نشد؟

چرا حضرت محمد «ص» از نسل اسماعیل است؟

رابطه امامت و شهادت؟

ما که کیف کردیم ، شما رو نمیدونم
اینجا بشنوید
اینجا  و اینجا دانلود کنید.
موافقین ۰ مخالفین ۰