۵ مطلب در شهریور ۱۳۸۶ ثبت شده است

قم-اصفهان-شیراز

بسم الله الرحمن الرحیم

قم

ورودی شهر قم ، تواضع شهر را به تو گوشزد می کند ، از همان جاده ای که کنار آن سوهان فروشها ارتزاق میکنند شهر به استقبالت می آید و تو را در آغوش میگیرد ، اصلا احساس غریبی نمیکنی.تو هم میروی در چاله دایره گونه قم ، و به حلقه ی معنویت که نگین آن حضرت معصومه سلام الله علیهاست وارد میشوی.

اصفهان 

اما ورودی اصفهان ، آن بزگراهی که شهر را احاطه نموده تکنولوژی را به تو یاد آوری میکند . از همان جا از تو دعوت میکند بروی و چهار باغ و سی و سه پل و میدان امام و پل خواجو را ببینی و لذت ببری . اما سنگین است ، با وقار و به خودش می بالد ،  سینه جلو می اندازد و برای یک بازدید موقت ، یادت نرود موقت! از تو دعوت میکند .

شیراز

و اما شیراز ، دروازه قرآنش گوشه ای کز کرده است ، در عوض آرامگاه خواجوی کرمانی که نه! کوهی که آرامگاه در دل آن واقع شده با زرق و برقهای فراوانش تو را به عیش و نوش دعوت میکند ، اصلا نمیگذارد به دروازه قرآن نگاه کنی ، سرت را که برگردانی پارک کوهپایه تو را به آغوش لذت گرایی و رفاه طلبی می خواند و آن طرف تر اصلا از میدان طاووس اثری باقی نمانده است .

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

اعتیاد

بسم الله الرحمن الرحم

ما عادت داریم تا چیزی سرمان نیاید به آن فکر نمی کنیم .

الان هم شاید من درد داشته باشم و به خاطر همین این مطلب را بزنم . اما لازم می بینم حرفم را بزنم هر چند گوش شنوایی نباشد .

اعتیاد اصلا هم معضل نیست یک برکت است برای این که جوانان این مملکت به خصوص پایین شهریها که به نظر می رسد پول هم خیلی ندارند برای سرگرمیهایشان دور هم جمع می شوند و با هم شروع می کنند از بنگ تا هروئین . جالب اینجاست که به قول خودشان با هم پایه می شوند و با هم مثلا از بنگ میروند تریاک و بعد میروند سراغ هشیش .

این که میگویند مسئول باید در میان مردم باشد همین است . مثلا اگر یک افسر نیروی انتظامی برادر کوچکترش یا پسرش معتاد باشد به نظر شما مبارزه اش با مواد مخدر چگونه می شود ؟

اما امکانات و پیشگیری از اعتیاد.

اولین استخری که در شیراز ساخته شد به نظرم می رسد استخر کوثر بود این استخر آن موقع ها که اصلا اواخر شهر بود و الان هم به آن قسمت میگویند بالای شهر .

تقریبا متمولترین افراد شهر در آنجا زندگی میکنند .

حال بیاییم پایین شهر از چهارراه زندان برویم به سمت عادل آباد و از همین چهارراه برویم به سمت پل غدیر و بعد هم میدان روح الله یا همان فلکه ی گل سرخ خودمان .

چند مجموعه ورزشی درست و حسابی وجود دارد ؟

به این می گویند عدالت در یک مملکت اسلامی .

بیایید با هم برویم در خیابانهای فرهنگ و کوچه پس کوچه هایشان ببینیم جایی چاله چوله پیدا میکنیم؟

و بعد بیایید با هم برویم محله سهل آباد بگردیم ببینیم جایی صاف پیدا میکنیم ؟

اگر بخواهیم عادلانه فکر کنیم باید شهرداری از آنها بگیرد برای اینها خرج کند اما به عکس است آن متمول به خاطر رابطه داشتن با چند رابطه و رشوه کارش را حتی زیر قیمت اصلی راه می اندازد آن وقت شهرداردی می آید به این بیچاره پایین شهری میگوید باید پول بدهید تا کوچه هایتان را آسفالت کنم .

اگر دنبال خدمت باشیم خودمان اعتبارش را هم جور میکنیم و می رویم با زور و ضرب و امکانات کم کار مردم را راه می اندازیم اما اگر نه ... .

موافقین ۰ مخالفین ۰

چگونه مسکن گران می شود؟

بسم الله الرحمن الرحیم

آقا پس کی ما ظهور میکنیم ؟

آقا پس کی ما تکانی به خودمان می دهیم ؟

آقا پس کی ما از خواب غفلت بیدار شده و نفس را شناخته و قدم در راه رسیدن به تو میگذاریم ؟

آقا قرار نیست تو ظهور کنی ...

این ما هستیم که باید ظهور کنیم .

پس به جای این که بگویم پس کی می آیی باید بگویم پس کی می آیم ؟

اما آمدن من بسته به کمک توست ،

تو که واسطه فیض بین زمین و آسمانی .تو که یک غمزه چشمت دل عالم ببرد!

آقا نگاهی کن تا تمام پستی و بلندیها را پشت سر گذارده در رکاب تو فدا شوم .

 

چگونه مسکن گران می شود ؟

امروز حسین (داداش بزرگتر- مسئول مالی یک مرکز توزیع کاشی در شیراز) میگفت : کارخانه کاشی فلان گفته 3 درصد باید بیشتر بدهید ، چون مالیات است . من هم گفتم باشه ، اشکالی نداره ، ما هم سه درصد می کشیم روی قیمت .

بعد پیمانکار سه درصد میکشد روی قیمت ، بعد فروشنده سه درصد می کشد روی قیمت و بعد مشتری باید با سه درصد بیشتر بخرد.

حال کاشی را برداریم جایش سیمان ، خاک ، آجر و ... بگذاریم.

 

 

یانگوم

دیشب ، حرف قشنگی در مورد یانگوم شنیدم ، میگفت : همان موقعی که این یانگوم در قصر به دنبال رسیدن به مراتب بالاتر دربار بود ، مردم عادی در کره داشتند  از گرسنگی می مردند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

اسباب کشی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

به علت بد بودن ادیتور پارسی بلاگ آمدم اینجا . اگر خوب بود که فبها و گرنه بر میگردم به همون خراب شده اولی :

http://nasl3vomi.parsiblog.com

 

موافقین ۰ مخالفین ۰

شور مانع شورش

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امشب با بچه ها تا شاهچراغ پیاده آمدم اما زیارت نرفتم ، فقط از دور سلام دادم .
شور میلاد صاحب الامر عج را در شهر حس کردم .
شور اهل بیت علیهم السلام شورش را خنثی می کند . هر چه چپی ها و راستی ها دنبال منافع خودشان بروند و مردم در مذیقه باشند ، هر چند به خاطر مسائل مختلف مردم تحت فشار باشند اما این شور ، از جنس انتظار و از جنس نور اهل بیت مقابله ای است با شورش . تا شور اهل بیت هست از شورش بر ضد نظام خبری نیست . دشمنان این را بدانند!
اما این ها را نگفتم که چپی و راستی به چپاولشان ادامه دهند و رئیس صدا و سیما برود بنشیند از یانگوم تعریف کند . تا آنجا که نفس دارم و زمینه را فراهم ببینم داد می زنم ، فریادم را بر سر محافظه کاران ، سکوت کنندگان و منفعت طلبان خواهم زد . و از دولت حق دفاع خواهم نمود .
انشاء الله . به امید ظهور دولت یار .
گاز سوز کردن با کپسول خانگی
امشب شوهر عمه ام آمده بود خانه ، راننده تاکسی موقت است ، می خواست ماشینش را گاز سوز کند اما نه آن مدلی ، یک مدل دیگر ، با کپسول گاز مایعی که مردم استفاده می کنند . می گفت سی ، چهل ماشین را هم دیده که این کار را کرده اند . خیلی هم به صرفه است . 800 تومان گاز میزنی کلی هم راه می رود .
این هم مخ ایرانی .
 

موافقین ۰ مخالفین ۰